]

                                  שיטת היפנותרפיה ייחודית להפסקה ולמניעת עישון

אני מברך אותך על ההחלטה להפסיק לעשן.

זהו הצעד הראשון והמשמעותי מאוד בדרכך לקראת חיים נקיים מעישון!

גמילה מעישון עשויה להיות מורכבת בהתחלה, אך בעזרת כוח רצון והתמדה, זה בהחלט אפשרי. יותר ויותר ישראלים מפסיקים לעשן ומצליחים להתמיד בכך לאורך זמן. נתונים עדכניים מדו״ח משרד הבריאות על העישון בישראל לשנת 2016 מצביעים על ירידה באחוזי המעשנים (נשים וגברים) מ-47% בשנות ה-80, ל-19.2%.

מרבית הנגמלים מעישון עשו זאת בכוחות עצמם, וללא התערבות טיפולית כלשהי. אנו מציעים לך מדריך אשר יסייע לך בבניית תכנית לגמילה עצמית מעישון. בהצלחה!

סיגריות, סיגרים, מקטרות, נרגילות – מזה כ-50 שנה ידוע על הנזק הכבד שמסב עישון מוצרי טבק לבריאותם של גברים, נשים ובני נוער, בכל הגילאים. ארגון הבריאות העולמי הכריז כי עישון הוא גורם המוות מספר 1 בעולם הניתן למניעה. עישון גורם לנזקים בריאותיים רבים ומגוונים, כגון: מחלות כלי דם (ביניהם התקפי לב ושבץ מוחי), סרטן, מחלות ריאה כרוניות, פגיעה בפוריות, קמטים סביב הפה, ועוד. עשן הסיגריה מכיל כ-7,000 כימיקלים שונים, בהם כ-350 חומרים רעילים, שהשפעתם ניכרת במערכות הגוף השונות, וכ-70 חומרים, שהוכחו בוודאות כמסרטנים.

 

לכל מעשן מערכת הרגלים האופיינית לו, כאשר גירויים קבועים יביאו אותו במרבית המקרים לתגובה המתבטאת בהצתת סיגריה. על כן, העישון קשור, לרוב, בפעולה זו או אחרת: אכילה, שתיית קפה, כתיבה, נהיגה, שיחה בטלפון, גלישה באינטרנט, בילוי עם חברים וכו'. המעשנים ה״כבדים״ (מעל 20 סיגריות ליום), מציתים חלק ניכר מהסיגריות בהיסח הדעת. ההתמודדות עם שינוי ההרגל מתבצעת על ידי פיתוח מודעות, שליטה וניתוק מהגירויים הקבועים.

מעשנים רבים מפתחים תלות פסיכולוגית בעישון, כך שבמצבים כגון לחץ, מתח, תסכול וכדומה, הם מרגישים חוסר יכולת לתפקד מבלי לעשן סיגריה. מעשנים אלה מאמינים, כי רק באמצעות העישון יוכלו להתמודד עם מצבים אלו. כדי להתמודד עם התלות הפסיכולוגית, יש להשתכנע כי הסיגריה אינה מספקת פתרון למצבים הנפשיים השונים, ולפתח דרכי התמודדות חלופיות.

 בעזרת היפנותרפיה בשיטה ייחודית של ד"ר איתן אברמוביץ, נתן לעבור ולחוות התערבות אינטנסיבית של כשעה/ שעה וחצי.

רוב-רובם של מתרפאים אינם חווים סימני גמילה של הפסקת עישון לאחר הטיפול, ואין צורך במפגשים נוספים או חיזוק תוצאות הטיפול.